U bent hier

Netwerkevent ‘Werkplekleren’

Op 14 november 2019 vond in de Manège het netwerkevent ‘Werkplekleren’ plaats. Het event werd georganiseerd door de stad Tienen, in samenwerking met o.a. de scholen, lokale bedrijven en  VDAB. Bedoeling is om een brug te slaan tussen het onderwijs en bedrijven, organisaties en lokale besturen. Tijdens het panelgesprek verduidelijkte mevrouw Hellemans, directeur Via derde graad, de verschillende vormen van werkplekleren. Vanuit onze school organiseren wij voor onze leerlingen immers heel wat stages en praktijklessen in verschillende bedrijven. Onze leerlingen gaan ook regelmatig op bedrijfsbezoek of bedrijfsleiders komen naar school om uiteenzettingen te geven voor de klas of onze leerlingen te begeleiden bij de GIP (Geïntegreerde proef). Op deze manier krijgen onze leerlingen de kans om voeling met de werkvloer te ontwikkelen en vaardigheden en competenties onder de knie te krijgen die enkel in een professionele omgeving ervaren kunnen worden.